Print Friendly, PDF & Email

Sanal ortam ev sahibi (hosting) firması üzerinden yazdıklarımı örtmeye, yok etmeye; sansürle gizlemeye çalışan mason biraderler;

Yazdıklarımın hepsi belgelere dayalıdır; büyük loca kaynakları, sizlerin internet ortamında yazdıklarınız, paylaştıklarınız ve eylemleriniz. Ben bunları aktarıyor, yazıyorum, okura sunuyorum, sizlere de ayna tutuyorum.

Bakın ayna tutmayı bir de ben anlatayım sizlere. Kalfa Derecesi töreninde ünlü ayna tutma simgesi var ya. Tam da onu yapıyorum. Demek ki, masonluğunuz da sığ, hiç anlamamışsınız Kalfa Derecesine geçiş  töreninde verilen mesajı.

Önce bilmeyenler için  törenin bu kesitini aktarayım.

Kalfa Derecesine geçiş töreninin sonlarına doğru, loca yöneticisi (Üstadı Muhterem) geçişi yapılan çırak masonlar karşısında ayakta beklerken, arkalarında görevli loca üyeleri birer ayna tutarlar. Bu durumda bir konuşma yaptıktan sonra loca yöneticisi;

  • "Şimdi arkanıza dönüp bakınız."

komutunu verir, arkalarına dönen masonlar, tam karşılarında bir ayna ile karşılaşır ve kendi yüzlerini çok yakından görürler. İlginç bir andır. Sonra loca yöneticisi;

  • "Karşınızda gördüğünüz bu eser, acaba hayalinizde canlandırdığınıza uyuyor mu?

        Şaşırdınız değil mi? İdeal bir eser ararken kendinizi gördünüz. Gerçek erdemi, kendi içinizden başka bir yerde bulamazsınız. ..."

diye sürdürür konuşmasını. 

Sanal ortamım da bir ayna aslında. Rahatsız olduğunuz, yok etmeye çalıştıklarınız; sizin aynamda gördüğünüz kendinizsiniz. Yazdığım gerçeklerden rahatsız oluyorsanız, kendinizi düzeltin. Mason olduğunuzu, eylemlerinizi, sözlerinizi, ailenizden, çevrenizden, toplumdan gizliyorsanız, savunamıyorsanız ve bunu birisi ortaya koyuyorsa, kızmaya hakkınız yok.

Nasıl bir duygu ve düşünce içindesiniz?  Kimliğini, tercihlerini ve eylemlerini, yazdıklarını; göğsünü gere gere savunamıyorsa kişi, o kişiye ne denir? 

Ben size sözümü söyledim, bundan sonrası sizin bileceğiniz. Benim yapacaklarım da benim bileceğim!

Efendiler, baskılarınız beni yıldıramaz ve Türkçü kimliğimle kararlılıkla çıktığım yolda geriletemez... 

"Vız gelir tırıs gidersiniz"

Sanal ortamımı ziyaret ederek, yazdıklarımı okuyan ve beni gönendiren dostlar;

Bu girişimler sayesinde, uzun süredir planladığım ve çalışmalar yaptığım sanal ortamımın tasarımını yenilemek fırsatım da oldu. Şimdi daha kolay erişilebilir, bulunabilir ve okunabilir şekilde; daha kararlı olarak yayınımı sürdürüyorum. Umarım okuyanlar beğenir.

Daha önce yayımladığım tüm kitap ve yazılarımın tamamını sanırım 2 - 3 gün içinde yeniden yüklemiş olacağım. 

Sanal Ortamımdaki tüm kitap ve yazılar, PDF biçemi içinde ücretsiz ve kolayca indirilebilir olarak yüklenmektedir. Bunu bilmeyen okurlara anımsatmak isterim.

Herkese esenlikler dilerim, uğurlu ola...

Hürol

Print Friendly, PDF & Email