.....

Kayseri'de askerlerimiz şehit edildiği günün gecesi, çalgılı, müzikli mason eğlencesi

Print Friendly, PDF & Email

 

Türkiye Cumhuriyeti varlığını tüm şehitlerimize borçludur!

Tüm şehitlere yüce Tanrı'dan rahmet dilerim.  

17 Aralık 2016 günü hain, bölücü terör örgütü, çarşı izninde olan Mehmetçiklerimizi alçak bir pusu ile şehit ettiği günün gecesinde, Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locasına (HKEMBL) bağlı, Ankara'da Birlik Locası mason biraderleri, pahalı bir otelde çalgılı, müzikli eğlence düzenleyip, Birlik Localarının kuruluşunu kutladılar ve bunu da fütursuzca sanal ortamlarda da tüm kardeşleri ile paylaşmaktan geri durmadılar...

Bu yazıda halen mason derneği üyesiyken yaşananları, tepkilerimi ve başmason yardımcısının geceye tepkisiz kalışını, eğlence gecesini fotoğrafları ile anlatacağım.

Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası, (HKEMBL),  İngiltere B. Büyük Locası yörüngesinde İngiliz masonluğuna göre kurulmuş ve bağlısı, üst derecelerde de Amerika Birleşik Devletleri masonluğuna bağlı Yüksek Şurasında derece peşinde koşan masonlardan oluşur. Tüm ülkelerde büyük loca merkezi ülkenin başkenti olurken, bir tek Türkiye 'de  masonların merkezi başkent Ankara yerine, Bizans – Osmanlı başkenti İstanbul'dur. Baş mason ve ekibi oradan yönetir.

HKEMBL, üç bölgeye ayrılmıştır; İstanbul, Ankara, İzmir. Şehir merkezlerinde ve çevre şehirlerinde kurulu localar bu bölge merkezlerine bağlıdır. Masonlar, bölgeye, Türkçe kullanımda olan “bölge“ yerine Yahudilerin eski çağlardaki kullanımları olan “Vadi” ismini vermişler. Buna göre Ankara Vadisi denince, Ankara Bölgesi anlamak gerekir.

HKEMBL örgüt yapısına göre, Vadi Başkanı aynı zamanda baş mason yardımcısı unvanına sahip olmaktadır. Son dönemlerde Ankara Bölge Başkanları, Ayhan İnal, Mete Gürler ve olay gerçekleştiğinde 2. Dönemi olarak Haluk Kürşat Parlatan.

Bu yazı dizimizde, HKEMBL Ankara Bölge Yöneticisi Haluk Kürşat Parlatan döneminde yaşanan çok vahim ve önemli bulduğum olayı aktaracağım.

Krat Parlatan 001Fotoğraf: Siyah taban üzerinde, sol önde duran yeşil dış giysili mason Haluk Kürşat Parlatan. Tapınak dedikleri yerde, bir kıdemli masona ödül verirken.

Arkada diğer yeşil giysili olan da Cem Tigin Sertcan

Büyük Loca, büyük görevliler kuruluna (dernekler yasasına göre yönetim kuruluna) seçilmiş olan masonlar, böyle havalı yeşil renkli dış giysiler giyinirler ve onlara "Pek Muhterem" denir.

Mavi dış giysili olanlar da loca yöneticisi ya da daha önceden loca yöneticiliği yapmış masonlar. Onlara da "Muhterem" denir. 

Masonlar dikey otoriteyi, süslü unvanları ve havalı dış giysileri çok severler.

Oysa yaşamımda hep bildiğim, gördüğüm; kişinin ünvanlara ve konumlara değer kattığıdır; hiçbir ünvan, konum kişinin kimliğine, değerine hiç bir şey katmaz. 

Aslolan kendi kimliğindeki değerdir, varsa eğer!

 

 

Eczacı Haluk Kürşat Parlatan 'ın ismi, Sebataycıların isim kodlamasına uygun; iki isim, yaygın Sebataycıların yaygın kullandığı Haluk ismi ile birlikte ikinci isim olarak Türk tarihinden ve Türkçe güçlü isim olarak görülüyor. Annesi de Yahudi ve Yunan söylence bilimlerinde önemli yeri olan "zuhal" yıldızının adında. Yahudi dönmesi Sebataycı kökenden geliyorlar mı bilemeyiz elbette ama masonların baş mason yardımcılığı ve Amerika Vakfı ilişkileri dikkat çekiyor.

Haluk Kürşat Parlatan 'ın annesi Zuhal Parlatan Güneydoğu ve Kuzey Irak'ta sağlık perdesi altında nüfus hareketleri üzerinde çalışmalar yapan Amerika Willows Vakfının bölge yöneticilerindendir. Bunu bir sonraki  Dikkat çeken bir durum da Haluk Kürşat Parlatan döneminde, Ankara Vadisine bağlı olarak Kayseri, Adana, Gazi Antep ve Hatay şehirlerimizde kurulmaya çalışılan mason localarının yayılması. Şehirler dikkatinizi çekiyor değil mi? Bu yazının devamı olan "Willows Vakfı ve Parlatan" yazımda bunun ayrıntılarını okuyabilirsiniz. (   xxxx ) 

Şimdi yazımın konusuna gelelim.

 

Kayseri ‘de 15 Mehmetçiğin Şehit Edildiği Gün ve Gece Yapılan Kutlama Eğlencesi

Belleğimizdeki acı anılardan, 17 Aralık 2016 ‘da silahsız ve sivil otobüs içinde, hain terör örgütünün askerlerimize, evlatlarımıza yönelik alçakça bombalı saldırı ile 15 Mehmetçiğin şehit ettiği katliamdır. O gün haberi duyan Türk evladının, insanın yüreği yanmış ve derin acı duymuştu. Kahrolmuştuk. Katillere lanet etmiştik. Kişi baba olunca, hele aynı yaşlarda evladı olunca daha bir canı acıyor, kahroluyor. Kendi canından can gitmiş gibi, içten içe kanıyor.

17 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 08.45 sularında Kayseri Komando Tugay Komutanlığından izine çıkan er ve erbaşları taşıyan otobüse Kürtçü faşist bölücüler tarafından bombalı saldırı yapılmıştı.

Aynı gece, HKEMBL Ankara bölgesinde faal olan 166 numaralı Birlik Locasının, geleneksel kuruluş kutlama balosu planlıdır. Alçak saldırı ve sonrasında onlarca şehidimizve, birçok da yaralımız olduğu duyulduğu an, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına düşen, derhal eğlence amaçlı baloyu iptal etmek ya da baloyu, terörü ve terör örgütünü lanetleyen bir toplantıya dönüştürmek. Aynı gece balosu olup, baloyu iptal eden bir loca da var. Ancak Birlik Locası Yöneticisi Selçuk Mert ve biraderleri ikisini de yapmadılar. Birlik Locası biraderleri, kız kardeş dedikleri, eşleri, kızları, anne ve kız kardeşleri ile birlikte, baloyu yaptılar. Hem de müzikli, çalgılı eğlenceli… Birlik Locasının kurucu loca yöneticisi de elde kadeh eğlencede yer aldı.

Birlik Locasının mason üyeleri 15 şehit verdiğimiz günün gecesinde çalgılı sözlü balo yapıp eğlenmekten hiç rahatsız olmadılar.

Eğlencelerini gecenin ilerleyen saatlerinde Facebook'dan yayımlamaktan da hiç utanmadılar.

Bu rezaletin yaşandığı gece, Ankara Vadi (Bölge) Başkanı Haluk Kürşat Parlatan, Ankara da görevli Büyük Görevliler Kurulu dedikleri, Yönetim Kurulunun etkin üyeleri üyeleri Mete Gürler, Cem Tiğin Sertcan, Hüseyin Fikri Tümer, Aydemir Bozkaya, Baş mason da, Ömer Köker!

Gecenin geç saatlerinde Birlik Locası üyesi Burak Hasar baloya dair fotoğrafları, fütursuzca Facebook hesabından yayınlar. Fotoğrafları görür görmez, beynimden vurulmuşa döndüm ve paylaşımın altında eğlencelerini ve üstelik fotoğrafları paylaşmasını şiddetle eleştirdim. Mason Burak Hasar bana son derece ukala yanıtlar vererek, fotoğrafları orada tuttu ve beni Facebook da arkadaşlıktan çıkarıp engelledi. Fotoğraflar uzunca bir süre daha orada kaldıktan sonra, sanırım başkalarından ve belki yönetici masonlardan gelen uyarılar sonunda kaldırıldı.

İşte 17 Aralık 2016 gecesi Bilkent Otel de, Birlik Locası üyeleri masonların eğlence fotoğrafı. Elde rakı kadehleri, buğulanmış gözler, neşe dolu yüzler ve arkada şarkıcı hanım…

 Kayseri Katliam 01 Birlik L 01

 

Fotoğrafta bulunanlardan üç isim vereceğim yalnızca. Soldan ikinci papyonlu kır saçlı kişi, Birlik Locasının kurucu yöneticisi (masonların deyişiyle Üstadı Muhteremi), bu rezillikten sorumluluğu büyük olanlardan; mason Metin Özerciyes. Üstelik emekli bir subay! Aradan başını uzatan kır saçlı kişi, mason Emin Çulhacı. Sağdan üçüncü sakallı, eğlencenin fotoğraflarını, eve varır varmaz coşku ile paylaşan; mason Burak Hasar. Gecenin düzenlenme yetkisi kendisinde olan Birlik Loca Yöneticisi Selçuk Mert bu fotoğrafta yok.

Baloyu düzenleyen Birlik Locası yöneticisi mason Selçuk Mert demiştik. Balonun yapılmasına karar veren yöneticiler Metin Özerciyes ve Selçuk Mert, mason Mete Akyol ile birlikte bir mason toplantısı sonrası mason sofrasında.

Seluk Mert Birlik L 002

 

                                                                                    

Fotoğraf:  Oturan sağ köşede Birlik Locası Yöneticisi ve balo  yapılması kararını  veren Selçuk Mert (en sağda oturan) Mete Akyol, Metin Özerciyes ve  'Doğu' da oturma hakkı olan kıdemli mason biraderle Ankara Vadi Binasında Selçuk Mert

 

 

 

 

 

 

Haluk Kürşat Parlatan  ‘a 18 Aralık 2016 ‘da bir e-posta göndererek rahatsızlığımı ilettim ve ne yapacaklarını sordum. Bu eposta mesajımdan;

Ancak, Birlik Muhterem Locası, planladığı yemeği yapmayı ve gece kardeşlerin müzik eşliğinde eğlenmesini doğru ve uygun bulmuş; Bilkent Otel’de gerçekleştirmiş. Bu geceye dair de, ekte size sunduğum fotoğrafı Burak Hasar bey  (kardeş diyemiyorum), dün geç saatlerde Facebook hesabından paylaştı. Fotoğrafta benim gördüklerimi, sizin de gördüğünüze emin olduğum için, fotoğraf üstüne konuşmayı gereksiz buluyorum.

Vadimizin Kaymakamı olarak bu gecenin dün akşam itibarı ile yapılmasını, yapılması durumunda da bu şekilde müzikli bir eğlence olarak gerçekleşmesini ve bir “üye” tarafından ekte sunduğum fotoğrafın, Facebook kişisel hesabında paylaşılmış olmasını nasıl karşıladığınızı merak ediyorum. Lütfedip benimle paylaşırsanız çok mutlu olacağım…”

Haluk Kürşat PARLATAN 19 Aralık 2016 ‘da yanıtladı (tüm ifade, imlâ ve gramer hataları baş mason yardımcısının, düzeltmedim);

Localarımızda bu özel günlerde hassaiyet gösteriyor ve bu tip organizasyonları iptal edebiliyor. Biz bu tip müzikli eğlenceli organizasyonların Vadi binamızda bu özel günlerde yapılmaması yönünde tavsiye kararı aldık. Hele hele ulusal yas ilan edilmiş günlerde zaten izinde vermiyoruz. (…)

Büyük Locanın yaptığı organizasyonlarda aldığı tavır aslında Localarımız içinde bir tavsiye niteliği taşıyabilir. Ne var ki localar Sizinde bildiğiniz gibi özerk kurumlardır ve bu tip kararları kendileri verirler. Elbette bizler bu manada tamamen duyarsız değiliz ancak bir Loca, Büyük Loca imkanlarından tamamen bağımsız bir gece organize edebilir ve bizim bilgimiz ve irademiz dışında bunu gerçekleştirebilir. Bu durumda Büyük Görevliler Kurulu üyesi kardeşlerimizin yapabileceği tek şey katılammak olur. Bahsi geçen durumdan benim ya da Yönetim Kurulu üyesi hiçbir Kardeşim mutluluk duyması mümkün olmamakla birlikte, organizasyonun gerçekleştirilmesi sonucunda herhangi bir yaptırımın uygulanmasının da söz konusu olmayacağını belirtmek isterim. Dolayısıyla bu konuda ki kararı her kardeşin kendi vicdanına havale etmek dışında yapacak bir şey olmadığı kanaatindeyim.

Hassaiyetinizi anlyorum, ancak unutmamalıyız ki Büyük Görevliler Kurulu Localarımızın veya kardeşlerimizin üzerinde bir hesap sorma veya neyi nasıl yapacakları konusunda bir talimat kurumu da değildir. Kişisel olarak tasvip etmemekle ve üzüntülerimi bildirmekle birlikte Locanın ve Kardeşlerimizin ortak kararına da saygı göstermemiz gerektiğini düşünüyorum. Hassasiyetinizi Yönetim Kurulu kardeşlerimlede paylaşacağımı bildiririm.

Baştan aşağı ibretlik bir yanıt. Baş mason yardımcısı doğruyu söylemiyor. Yapılan toplantı, loca yöneticisi tarafından loca tüzel kimliği altında, büyük loca tüzük ve ilkelerine göre düzenlenen masonik bişr toplantı. Vadi Kaymakalmlığından (Bölge Başkanlığı) izin almadan bu toplantı yapılamaz. Büyük Görevliler Kurulu isteyeydi bal gibi engellerlerdi. Engellemedi, göz yumdu. Başmason yardımcısı, kendi kararını karşımda savunmaktan kaçtı. Yazık!

Ayrıca, koyu yaptığım kısımlara bakar mısınız; gün içinde evlatlarımız alçakça katlediliyor, gece mason locası vur çatlasın eğleniyorlar ve baş mason yardımcısı loca yöneticileri ve loca kardeşlerin kararına saygı duymalıyız diyor. Bana da işine bak diyor, ders veriyor!

Sustum.

Zamanı gelince Türk Ulusunun önünde konuşmak için sustum.

Kendisine insan diyenin, kendisine Türk vatandaşı diyenin, herhangi bir babanın, ananın bu rezaleti görüp rahatsız olmaması, yapanlara tepki vermemesi mümkün olabilir mi?

İşte masonluğun insanları getirdiği nokta, sözün bittiği yer!

 

Süslü ünvanlı mason baş yardımcısı "Pek Muheterem" Haluk Kürşat Parlatan, bunu okuyan vicdan sahibi hiçbir kişi size ve biraderlerinize saygı duymuyor. Siz bir birinize duymaya devam edin. Duyduğunuz saygı mı, tartışılır!

Ancak, masonlar arasında da, vicdanı sızlayan ve karara saygı duymayan Türk evlatları olduğunu umuyorum.

 

Onlarca şehit verdiğimiz ve hastanelerde ağır yaralı evlatlarımız, Mehmetler olduğu gün, gülücükler içinde başmason yardımcısı ve mason kardeşleri

H Kurat Parlatan 002

Haluk Kürşat Parlatan ve Ankara yönetici ekibi 15 Mehmetçiği şehit verdiğimiz saatlerden 3-5 saat sonra, Ankara’dan İstanbul ‘a büyük loca toplantısı için uçarlarken gözlerinden neşe saçan fotoğraflar çekip biraderleri ile paylaşıyorlardı.  Gözlerinde en ufak bir üzüntü var mı?

 

 

Fotoğraf:Soldan sağa Haluk Kürşat Parlatan, Hüseyin Fikri Tümer, Aydemir Bozkaya, Cem Tiğin Sertcan.

Tam ibretlik bir fotoğraf! 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hürol