.....

Erdost Balcı'ya Yanıtım

Print Friendly, PDF & Email

Sayın Erdost Balcı,

"Masonlar ve İstanbul Barosu Seçimleri" yazıma, Twiter - messenger üzerinden tepki mesajları gönderdiniz. Cevap vermeyince de "ölü taklidi" yaptığımı söylediniz. Çok talihsiz bir ifade olmuş. 

Beni bilen ve yazdıklarımı izleyen herkes bilir ki kamuya açık yazılarımın yanıtının da kamu önünde verilmesini isterim, bana özelden gelen mesajları da kamu önünde yanıtlarım. Çünkü herkesin kamuya açık yayımlanmış yazı üzerine yazılanları bilme hakkı vardır. Öyle gizli, yalnızca ikili yazışmaları yayın ilkelerim açısından doğru bulmam. Ne de olsa araştırmacı yazar olarak, bulduğum, gördüğüm gerçekleri herkesle paylaşmak, bir tür yayıncılık ve gazetecilik anlayışım gereğidir.

Sizin bana, yazımı yayınladıktan sonra messenger üzerinden yolladığınız ve verdiğim cevapları ve şimdi yazdıklarımla birlikte herkesin erişimine açık olarak burada yayınlamayı önerdim, bunu kabul etmediniz! Yazdıklarınız okur tarafından bilinsin istemediniz! 

Çok açıktır ki "Masonlar ve İstanbul Barosu Seçimleri" yazım bir seçim tanıtım yazısı değil. Seçime giren hiçbir grupla bağım ya da desteğim söz konusu değil, olamaz da. 30 küsur yıl yaptığım ve çok da mutlu olduğum mesleğim Elektrik - Elektronik Yüksek Mühendisliğinden kendimi emekli ettikten sonra yaklaşık son dört, beş yıldır da Mason Tarikatı, Masonlar ve işbirlikleri üzerine yazıyor, Türk Milletine bu konuda bilgi ve deneyimlerimi sanal ortamımda (site) hiçbir akçal getiri istemeden aktararak, kendimce milletime karşı borcumu ödüyorum. Bu yazı da o çerçevededir.

Söz konusu yazıma dair bir cevap ya da düzeltme yazınız varsa, sitem üzerinden This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresime eposta ile iletirseniz memnuniyetle www.huroltasdelen.com sanal ortamımda yayınlarım.

Bu andan sonra bana herhangi bir yazışma ortamından ileteceğiniz yazıları, "yazılı yanıt" kabul ederek, sanal ortamımdan yayınlayacağımı; bundan sonra bana herhangi bir sanal yada posta ile göndereceğiniz mesaj ve yazılarınızı da, www.huroltasdelen.com sanal ortamımda yayınlanacağını bilerek ve kabul ederek yollamış olacağınızı anımsatmak isterim.  

Yazdıklarınızı ve ilginç yaklaşımlarınızı anlamakta bazen güçlük çektiğimi de ifade etmeliyim.

Beyefendi, Hiçbir zaman imâ etmem, düşüncemi açık olarak, doğrudan yazarım ve yanıt verip vermemekte kimsedenin isteklerine göre hareket etmem.

 

Büyük Bilge ve Ozan Yunus Emre 'nin dediği gibi;

"bizi bilen bilir

bilmeyenlere de selâm olsun"

Esenlikler

 

Hürol Taşdelen