.....

Bir siyasi internet gazetesinde adımın geçmesi hakkında açıklamam

Print Friendly, PDF & Email

 

Daha önceden adını bile bilmediğim Türkiye Havadis isimli bir internet gazetesinde, içinde adımın da geçirildiği bir yazı yayımlanmış: "ODTÜ'DE OLMAYAN TEK RUH VE YOL KEMALİZM !"

Öncelikle, ne bu gazete ile ne de gazeteyi çıkaranlar ve bu yazıyı yazanlarla öncesinde hiçbir ilgim, tanışıklığım yoktur. 

Bu düzeysiz yazıda adımın geçirilmesinden üzüntü ve öfke duyuyorum ve  söz konusu yazıyı şiddetle protesto ediyorum. 

Yazı başlığı ile tüm ODTÜ'yü hedef alacak şekilde, ODTÜ'nün Atatürk'ten koptuğu söylenmeye çalışılmış. Her kurumda farklı düşüncede olanlar elbette olacaktır. Bazı dernek yönetimleri de Atatürk ilkelerinden uzaklaşmış olabilir. Ancak, ODTÜ her zaman Atatürk'e bağlı ve Türkiye Cumhuriyetinin bozkırda yanan Türk Devrimleri meşalesi olarak aydınlık yaymaktadır ve yaymaya da devam edecektir. Bunun aksini söylemek kimsenin haddi değildir.  

Yaşamımın bu olgun döneminde, bildiklerimi, tanık olduklarımı, anladıklarımı, yalnızca ve yalnızca kendi sanal ortamımda bilimsel yönteme sadık kalarak yazmaktan;  tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti için Batı emperyalizmine ve her türlü kurumlarına dair bildiğim gerçekleri toplumumun bilgisine sunmak ve gelecek kuşaklar için tarihe not düşmekten başka bir gayem yoktur.

ODTÜ Mezunları Derneği ile ilgili olarak erişebildiğim tarihsel bilgiler ve kendi bilgi ve deneyimlerim doğrultusunda yazacaklarımı yazdım. Yazmak istediğim o kadar çok konu varken, ODTÜ MD konusu benim için bitmiş ve kapanmıştır. ODTÜ MD'ne ne de herhangi bir başka topluluğa yöneticilik yapmak ve muhalif olarak güncel siyaset içinde yer almak benim için söz konusu değildir. İçinde bulunduğumuz dönem itibarıyla, ODTÜ Rektörlüğü ve Ankara Belediyesinin taraf olduğu bir projeye muhalif olmam söz konusu olamayacağı gibi, şehir planlaması alanında olan bir konuda da fikir beyan edebilecek birikim ve donanımım yoktur.   

Hürol Taşdelen, Türkçü bir vatansever olarak; Türk Ulusunun önderi Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte yaptığı Türk Devrimlerine ve kurduğu Türkiye Cumhuriyetine bağlı, emperyalizm karşıtı bir  kişidir... 

Söz konusu yazının girişinde benim bir yazımdan tırnak içine bile alınmadan alıntı yapılarak, ardından kendi düzeysiz yazılarını yazarak, sanki yazının tümünü ben yazmışım gibi bir hava verilmeye çalışılmış. Türkiye Havadis internet ortamının yetkililerine ve sorumlularına; yazılarından derhal adımı çıkarmalarını ahlaki ve yasal hakkım olarak istiyorum. 

 

Hürol Taşdelen

19.9.2021