Print Friendly, PDF & Email

Makale Dizini

Söze Başlarken

Galatasaray Spor Kulübü, yakında yönetim kurulu seçimi yapacak. Burak Elmas Başkanlığa aday olduğunu ve yönetim aday listesini açıkladı.

Rakamlar Yalan Söylemez

Burak Elmas ve listesine dair bir kaç rakam;

Toplam Aday

17

Mason

6 kişi

% 35

İki isimli

9 kişi

% 52

Lise

GS

7 kişi

% 41

Misyoner O.

3 kişi

Diğer

3 kişi

Üniversite Mezuniyet

Yurt dışı

9 kişi

% 52

Boğaziçi

4 kişi

İ.Bilgi

1 kişi

Koç

1 kişi

Akademisyen

İ. Bilgi-Rektör

2 kişi

 

 Listenin dikkat çeken özellikleri;

  • Başkan adayı Burak Elmas, eski başkanlardan Faruk Süren (Faruk Erol Süren) damadı ve listede Faruk Süren yönetimlerinde görev almış birden fazla kişi var. Bu liste Faruk Süren ekibinin listesi demektir.
  • Burak Elmas listesinde birçok önemli mason var. Belli ki Burak Elmas listesinin bir diğer işbirliği masonlarla. Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası (HKEMBL) en kritik döneminde Büyük Üstadı - Baş Masonu olmuş Mehmet Remzi Sanver (33. Derece mason ve listede 3. sırada yer alıyor) ile birlikte HKEMBL ve Özgür Masonlar Büyük Locası (ÖMBL) üyesi masonlar yer alıyor. Masonların, Batı emperyalizminin Truva atı olarak yapılandığı ve komprador burjuvazinin en büyük işbirlikçisi olduğunu anımsatmakta yarar var. 
  • Listede dikkat çeken bir diğer özellik, Batı kapitalistleriyle birlikte Türkiye'de iş yapan ticaret adamlarının çokluğu. Komprador Burjuvazi doğrudan listeye girmiş...
  • Asaf Savaş Akat, listede ikinci sırada yer alıyor; eşi Nilüfer Göle ile birlikte toplumda Kürtçü bölücü terör örgütünü destekleme ve Türk Devletini Batı önünde yalanlarla suçlama bildirisi olarak bilinen sözde "Barış" bildirisini imzalamış, Kemalizm düşmanı bir kimlik.
  • Döneminde Soros Üniversitesi olarak bilinen İstanbul Bilgi Üniversitesi eski rektörleri Mehmet Remzi Sanver ve Asaf Savaş Akat ile birlikte Bilgi Üniversitesinde okumuş üyeler de listenin "komprador ve komprador burjuvazisi" listesi olduğunu destekliyor.
  • Toplumumuzda "dönmeler" olarak bilinen, Sebataycıların listede ağırlıklı yer alması da bir başka dikkat çeken özellik

Gelin tek tek adaylar üzerinden giderek, yukarıda sıraladığımız gerçekleri kanıtları ile görelim...