Print Friendly, PDF & Email

ODTÜ Ankara Mezunları Derneğinin yönetimlerinin çoğu, ahlâki değerlere, akıla, vicdana sığmayan davranışlar içindeler ne yazık ki...

Bölücü terör örgütünün alçak ve hain terör saldırısında, yolda yürümekten başka hiçbir suçu olmayan sivil insanlar katledildi. Bunların arasında ODTÜ 'de okuyan iki öğrenci de vardı. Bu hain saldırı da yaşamları ellerinden alınan onlarca insandan ODTÜ'lü olan ikisi için bir anma mesajı yayımladılar. Hani geçiştirmek için bir cümlelik. Evet bir (1) cümle.

"13 Mart 2016’da Ankara’da yaşanan saldırı sonucunda kaybettiğimiz, aralarında ODTÜ öğrencileri Berkay Baş ve Ozan Can Akkuş’un da bulunduğu tüm vatandaşlarımızın ailelerine sabırlar diliyor, Berkay ve Ozan’ı özlemle anıyoruz.

ODTÜ Mezunları Derneği
Yönetim Kurulu"

ODTÜ Ankara Mezunlar Derneği Duyurusu ) (Bağlantıya erişmek için tıklayınız)  

Bu çocuklar yolda yürüken trafik kazasından ya da yürek sancısından ölmediler. Alçak bir terör saldırısında katledildiler. Ne katleden hain terör örgütünden söz ediyorlar, ne saldırının niteliğinden; bu insanlık dışı saldırıyı kınamaktan bile acizler. Terör örgütüne sempati mi besleyen var, yoksa korkuyorlar mı ya da terör örgütünün taraftarları kendilerine Mayıs seçiminde oy vermezler mi diye? Yoksa hepsi mi?

40 yıllık bir ODTÜ'lü olarak utanıyor ve bu bildiriyi yazıp, yayınlayanlara; dernek üyesi olup tepki göstermeyenlere yazıklar olsun diyorum...

Yönetim Kurulu başkanı, Denetleme Kurulu başkanı ve neredeyse Disiplin Kurulunun tamamı "mason" olan bir yönetimden de başka ne beklenir ki?  

ODTÜ Ankara MD Kurulları 

Yönetim Kurulu

Başkan

Mustafa ÇOBANOĞLU  (CE’83) - mason

II. Başkan

Bayraktar BAYRAKTAR (CE’87) 

Sayman

Berna İLDOĞAN (BA’89)

Yazman

Pamir ÖZBEK DİLAVER (CHEM’91)

Üye

M.Cahit ABABAY (CE’80)

Karden BÜYÜKTANIR AKTAR (MINE’15)

Ercan BAŞAL (PSY’94)

Nihan Dide DAŞER (CHE’94)

Meltem ERGÜL (PADM’87)

 

Disiplin Kurulu 

Tevfik Uğur TOLA (CE’69) - mason
M.Bülent ÖZGÜR (ME’76) - mason
Celal SEVER (CE’76) - ??? 
Ali Zeki SAGAY (EE’79) - mason
Işıkhan GÜLER (CE’83) - mason

 

Denetleme Kurulu

Cihan Abidin İNANKUR (BA’80) - mason
İklil KIN (CHE’87) 
Hüseyin Nafi İPEK (PETE’82)